Oswajanie "słonia" #3 - Davinci Resolve - Steem quasi promo klip - Projektowanie na luzie

Oswajanie "słonia" #3 - Davinci Resolve - Steem quasi promo klip

Z 2D do 3D W poprzednim projekcie nauczyłem się jak wrzucić krzywe 2D do Davinci i je animować. Przyszedł więc czas na próbę zaimportowania jakiegoś modelu 3D. Potrzebowałem czegoś prostego. Czegoś przy czym nie będę musiał dłubać p...

4 months ago, comments: 2, votes: 45, reward: $1.91

Z 2D do 3D

W poprzednim projekcie nauczyłem się jak wrzucić krzywe 2D do Davinci i je animować. Przyszedł więc czas na próbę zaimportowania jakiegoś modelu 3D. Potrzebowałem czegoś prostego. Czegoś przy czym nie będę musiał dłubać przez dwa dni. Wybór padł na temat jak w tytule.

Workflow

Znalazłem jakiś obrazek w necie i zrobiłem z niego krzywe w Affinity Designer

AFD-Steem.png

Wyeksportowałem krzywe w formacie SVG i zaimportowałem do Blendera. Tu nadałem krzywym trochę geometrii.

Blend-steem.png

Model z Blendera wyeksportowałem w formacie FBX i wrzuciłem do Davinci Resolve. Wszystko poszło gładko. Logo Steem prezentowało się dobrze, wiec zacząłem bawić się jego animowaniem. Ogólnie Davinci pozytywnie mnie zaskoczyło bo ma pełne środowisko 3D a nie 2.5D. Po czterech godzinach miałem gotową animację logo w 3D. Komuś ogarniętemu pewnie zajęłoby to z 30 minut, ale umówmy się ja jestem totalnym nieogarem w kwestii Davinci - na razie....
Przewijając sobie tę animację pomyślałem, że skoro już tyle zrobiłem, to może pójść troszkę dalej i stworzyć najdłuższego "węża" w mojej animatorskiej "karierze" ;).

Dav-Res-Fus.png

Quasi-promo klip

Wiem, że nie wrzuciłem wszystkiego co znajduje się na Steem i w około niego. Nie jestem dobrym steemianem i nie znam wszystkich projektów w ekosystemie. Dodałem te, które znam, lub korzystam, ale za to dałem adres gdzie większość można znaleźć.

Klip ten udostępniam na licencji CC0. Można z nim robić co się zechce. Można ściągać z youtube lub pobrać z google drive. Można edytować, rozpowszechniać (o ile komuś gust pozwoli ;) )


You can login with your Steem account using secure Steemconnect and interact with this blog. You would be able to comment and vote on this article and other comments.

Login with Steemconnect

Reply

Comments

No comments